Život u ritmu muzike za ples

Autor: Hatka Adrović, 8. 6. 2012.

Život u ritmu muzike za ples

U našoj se školi tijekom ove školske godine svakog ponedjeljka održava tečaj plesa. Izazvao je veliko zanimaanje naših učenika. Zapitali smo voditeljicu plesa Patriciju Miletić o njenom životu i radu.

1. Što biste nam rekli o sebi, kako biste se ukratko predstavili?

Sebe bih predstavila kao profesionalnog učitelja, trenera, suca i ispitivača pri HUPTIS-u ( Hrvatska udruga plesnih trenera i sudaca)  i HŠPS-u ( Hrvatski športski plesni savez).

2. Odakle interes i ljubav prema plesu?

S četiri godine išla sam na balet i tada sam se jednostavno zaljubila u ples. Ples me privukao kad sam gledala televiziju i slušala glazbu.

3. Kad ste postali učiteljica plesa i je li to teško zanimanje?

Učiteljica plesa sam postala s 24 godine, nakon što sam završila Plesnu akademiju u Londonu i položila ispit za učitelje, trenera i ispitivača. Učitelj plesa nije teško zanimanje ako voliš plesati i podučavati djecu.

4.Je li teže raditi s djecom ili starijim ljudima?

Raditi s mladima ili starijima jednako je jer svaki početak ima neke iste probleme.

5. Jeste li sudjelovali na plesnim natjecanjima i tko je Vaš plesni partner?

Sudjelovala sam na svim internacionalnim natjecanjima po Europi. Moj plesni partner je Elio Bašan.

6. Odakle ideja da osnujete plesnu grupu u našoj školi i jeste li zadovoljni polaznicima?

Ja sam radila u ovoj školi  dok je još bio prijašnji ravnatelj, na upit nekih roditelja čija su djeca plesala došli smo ponovno i nadam se da ćemo nastaviti tradiciju. Jako sam zadovoljna polaznicima jer su vrlo talentirani i jako brzo nauče sve plesove.

7. Kakvi su Vaši planovi za budućnost?

Imam puno planova. Za mjesec dana planiram otići u Portugal kao sudac, u četvrtom mjesecu organiziramao Europa pleše u Rijeci, a u petom mjesecu predstavljam Hrvatsku na Skupštini plesnih sudaca i treniram u Engleskoj.

8. Tko su Vaši plesni uzori?

Uzori su mi svi plesači koji lijepo plešu, a poseban mi je uzor Marcus Hilton.

9. Koji su Vam plesovi najdraži?
Najdraži su mi latino - američki plesovi.

10. Što biste poručili našim čitateljiima?

Svim čitateljima bih poručila da se bave plesom jer je dobar za duh i tijelo!

Dajana Vesić, 5.a