Dragi roditelji i učenici,

pozivamo vas na Europsku noć istraživača u Puli koja se odvija sutra u petak 27. rujna 2024 u prostorima našeg Fakulteta prirodnih znanosti na adresi Zagrebačka 30.

Što vas očekuje?

Arheološka igraonica za najmlađe:

Djeca će, kroz igru u pješčaniku, otkriti arheološka nalazišta te će imati priliku pronaći svoje prve artefakte i ekofakte, koje će potom promatrati pod stereomikroskopom.

Svi sudionici će imati priliku koristiti polarizacijski mikroskop i saznati što se sve krije u zemlji koju su arheolozi iskopali.

Igra ,,U potrazi za Nemom” – upoznavanje tipova robota.

Edukativna radionica:

Upoznavanje s komercijalnim i alternativnim vrstama školjkaša u uvjetima klimatskih promjena.

Radionica „Morski kleptomani“:

Posjetitelji će na živim jedinkama spoznati kako neki morski puževi golaći „kradu“ žarne stanice i kloroplaste iz drugih organizama i ugrađuju ih u svoja tkiva za potrebe ishrane i obrane od predatora.

Prikazivanje problematike invazivnosti zelene alge roda Caulerpa i moguće mjere za njezino uklanjanje i gospodarsko iskorištavanje.

EU kutak:

* Gledanje pod mikroskopom stvari iz svakodnevnog života (kristali šećera i soli, zrnca pijeska, lišće)

* sudjelovaanje u provođenju kratkih i jednostavnih znanstvenih eksperimenata naziva “Vidim dvostruko”, “Vodeni pokrov” i “Nevidljiva tinta”.

Program možete pronaći na web stranici https://jaistrazujem.hr/program/

#blueconnect #ERN #europeanresearchersnight #horizoneurope #jaistrazujem #istrazujmozajedno #iexplore #nocistrazivaca