Povodom obilježavanja Međunarodnog dana čišćenja obale i mora, u četvrtak, 19.09. 2024. održana je eko akcija čišćenja obale na poluotoku Vižuli. U akciji su sudjelovali učenici 2.b, 3.a i 3. b te 4. a razreda produženog boravka Osnovne škole dr. Mate Demarina iz Medulina u vodstvu učiteljica Zrinke Udošić i Mile Vučinić.
Tijekom akcije očišćen je i razvrstan otpad s obale. Učenici su prilikom čišćenja obale pronašli različite predmete koji ne pripadaju prirodi poput: neidentificiranih dijelova broda, plastičnih boca, čaša i vrećica, dijelova kašeta, mreža, špaga, upaljača itd.
Ovom ekološkom akcijom učenici su naučili da svatko od njih može doprinijeti zaštiti okoliša, pogotovo ako djeluju zajedno te da njihov zajednički trud i angažman ima zasigurno velik utjecaj na poboljšanje stanja u lokalnoj zajednici.

Učiteljica: Mila Vučinić